İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

IRI FieldShield

IRI FieldShield

IRI big data "büyük veri" işinde kendini hemen her sektörde kanıtlamış bir liderdir. Müşteri tabanı ve yazılım birikimi, bugün hala yaygın olarak kullanılan CoSort adlı güçlü bir veri işleme yardımcı programından gelmektedir. Şimdi, gelişmiş CoSort motoru - ayrıca kesintisiz Hadoop seçenekleri - modern bir veri yönetimi ve güvenlik ürünü hattına ve çok yönlü bir veri çözümleri platformuna sahiptir.

IRI FieldShield Fayadaları

IRI FieldShield, büyük ve küçük yapılandırılmış ve yarı yapılandırılmış kaynaklarda PII için güçlü ve uygun fiyatlı veri keşif ve maskeleme yazılımıdır. Eclipse'deki FieldShield yardımcı programları, istirahat halindeki verileri ( statik veri maskeleme) profillemek ve tanımlarını kaldırmak için kullanılır ve FieldShield SDK, verileri hareket halindeyken korumak için kullanılır ( dinamik veri maskeleme).

dynamic-data-masking-working

FieldShield veri tabanı yönetimindeki en geniş veri maskeleme ve anonimleştirme işlevleriyle DB'lerde ve düz dosyalarda alan değerlerini sınıflandırır, arar ve korur. FieldShield, yarı tanımlayıcıların birisini yeniden tanımlayabilme ihtimalini istatistiksel olarak ölçer.

Ayrıca, FieldShield uygunluğu doğrulamak için zengin denetim günlükleri oluşturur. FieldShield veri ihlallerinin etkilerini geçersiz kılabilir ve CCPA, CIPSEA, FERPA, GLBA, HIPAA / HITECH, HMDA, MISMO, PCI DSS ve SOC2 ve DPA, GDPR, IPDPC gibi ABD veri gizliliği yasalarına uymanıza yardımcı olur. Yerel KVKK, PDPA, PIPEDA ve POPI regülasyonları için de uyumluluk sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Gartner'ın veri maskeleme analistlerine göre, hassas verileri olan işletmelerin sadece yarısı nerede olduğunu biliyor. FieldShield içerisindeki platformlar arası DB ve dosya profilleme araçları , kalıp, değer arama ve bulanık arama eşleşmelerine göre PII'yi bulur, sınıflandırır ve çizer.

Alan düzeyinde koruma doğal olarak etkilidir; yani, korunmaları toplu olarak değil, seçilen satırlara ve sütunlara cerrahi olarak uygularsınız. Verilerin büyük olduğu durumlarda, FieldShield, üst IRI CoSort (büyük veri dönüşümü ve raporlama) ürününün ünlü olduğu gelişmiş veri hareketi algoritmalarını ve kaynak arama tekniklerini kullanır.

Ayrıca çok büyük veritabanı (VLDB) tablolarını daha hızlı koruma işlemleri için düz dosyalara kaldırmak için FieldShield'ı IRI FACT (Hızlı Ayıklama) ile birleştirebilirsiniz . Üst CoSort SortCL programını kullanıyorsanız, aynı dönüşümü veri dönüştürme, temizleme, haritalama ve BI ve DB hedeflerini besleyen sıralama işlerini yükleme sırasında çalıştırabilirsiniz.

Diğer yandan, FieldShield'daki Statik Veri Maskeleme işleri, kaynak alanı düzenlerini ve hedef alan korumalarını ve formatlarını net bir şekilde tanımlayan kendi kendini belgeleyen 4GL komut dosyalarını tanımlamaktadır. Komut dosyalarının, verileri maskelemek veya maskelerinin maskelenmesi gereken FieldShield'ın geliştiricileri ve son kullanıcıları ile güvenli bir şekilde değiştirilmesi ve paylaşılması kolaydır.

fieldshieldscreenshot

IRI FieldShield Özellikleri

 • Hassas veri keşfi
 • Alan düzeyinde koruma
 • Zengin fonksiyonel seçenekler
 • Platformlar arası çalıştırılabilir kütüphaneler
 • Veritabanı ve dosya agnostiği
 • Rastgele değer aramaları
 • Tablolar arası maskeleme kuralları Ulusal kimlik (NID) maskeleme
 • Hashing ve tokenizasyon XML denetim günlük dosyası
 • Re-ID risk puanlaması
 • Bulanıklaştırma ve genelleme
 • Çoklu kaynak, çoklu hedef Meta veri birlikte çalışabilirliği
 • Kullanıcı dostu iş tasarımı seçenekleri