Avira Managed Console (AMC)
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Managed Console (AMC)

 

Avira Yönetim Konsolu (AMC) ile ağınızda bir veya daha fazla bilgisayarı, yine ağınızda var olan herhangi bir bilgisayar üzerinden yönetmenize sağlar.

Ağınızda ki tüm bilgisayarların yapılandırmalarından güncellemelerine, uzaktan kurulumdan sistemden kaldırılmasına kadar tüm işlemleri tek bir merkezden yönetebilirsiniz.

ADS veya LDAP aracılığıyla güvenlik ortamınızı otomatik olarak eş zamanlayabilir, kurulum yapılandırmalarını, kuralları ise seçtiğiniz bir bilgisayar ya da oluşturduğunuz gruplara kolayca dağıtabilirsiniz.

AMC ile sistemde kötü yazılım saldırılarını engelleyebilirsiniz.

Neden Avira?

  • Kısa sürede daha iyi güvenlik; Avira Yönetim Konsolu (AMC) aracılığıyla, içinde barındırdığı yazılım havuzları üzerinden desteklediği tüm Avira yazılımları, tek bir noktadan merkezi olarak yükleyebilirsiniz. Ağ genelinde gelişmiş güvenlik sağladığı gibi Avira Güncelleme Yöneticisi üzerinden de sadece Avira yazılımları değil yine tek bir merkezde AMC bileşenlerinin ve desteklenen yazılımların güncellenmesini otomatik olarak gerçekleştirebilir bu güncellemeleri otomatik olarak yükleyebileceğiniz gibi bunu manuel olarak yapılandırabilir ve hatta öncesinden test edebilme imkanı sunar

  • Uzak tespit;Sisteminiz gereksinimleri doğrultusunda yapılandırmış olduğunuz güvenlik  ve otomatik filtreleme kurallarına uymayan bilgisayarları anında tespit edilmesini ve size bildirilmesini sağlayabilirsiniz. Oluşturulan yapılandırmalarla ilgili olarak; güvenlik, filtreleme gibi tüm talimatlar dışında harket eden  bilgisayarlar hakkında anına, gerçek zamanlı e-posta uyarıları alırsınız.
  • Zayıflık tespiti;İçinde barındırdığı son derece açıklayıcı ve tarafınızdan yapılandırılabilen raporlara, istatistiklere baktığınız zaman ağ ve sistemizin güvenliği ile ilgili zayıf noktaları ve durumunu tam olarak anlamıza imkan sağlar.
  • Kimlik tanıma;AMC Agent kurulumu sırasında dilerseniz kurulum yapılacak bilgisayarda SSH protokolünü etkinleştirebilirsiniz. SSH bir kimlik doğrulama protokolüdür. Ayrıca kullanıcı uyarıları kısmında AMC içinde kullanıcılara özel bazı yapılandırmalar vardır. Bunlardan bazıları parola zorunluluğu getirebilir, genele veya belli bir gruba giriş izinleri verme gibi yapılandırma mevcuttur.
  • SSL Şifre;AMC sisteminizde var olan bilgisayarların birbirleri arasında iletişimi güvenlik altına aldığı gibi daha ileri ve güçlü yöntemlerle SSL şifreli iletişim prtokolünü kullanır.

Sade kullanıcı arabirimi, ayarlanabilen uyarılar, tek noktadan ağ geneli kolay ve hızlı güncelleme, gezici IPlerin otomatik olarak gruplama, Active Directory eş zamanlı işlemler, DHCP desteği, kolay agent kurulumu gibi birçok özellik barındırmaktadır.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.