Enterprise Security Reporter
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Security Reporter

Enterprise Security Reporter

Windows ve Active Directory için Keşif ve Raporlama

Enterprise Security Reporter Windows dosya sunucuları, Active Directory sunucuları, SharePoint sunucuları ve SQL Server üzerinde dosya güvenliği, grup üyelikleri ve diğer güvenlik ayarlarını çözümlemek için bir ajansız keşif ve raporlama çözümüdür.

Windows NT/2000/2003 ağ yapılarında, NTFS kullanıcı hakları, Active Directory bileşenleri, kullanıcı ve grup hesapları, sunucu registry hakları ve paylaşımlar hakkında topladığı bilgileri merkezi bir veri tabanında toplayarak bu bilgiler üzerinden geniş kapsamlı raporlama yapılması için kullanılan bir uygulamadır. Ayrıca bu raporlarla karşılaştırma yapmanızı sağlar. Sistem yöneticileri bu bilgileri analiz edip, istedikleri kriterleri arayarak ağ güvenliği ve konfigürasyonu hakkında rapor haline dönüştürürler.

 

 

ESR, rapor verilerini toplamak için ajansız tarama yöntemini kullanır. Taranacak sunucular teker teker seçilir ve gruplanır, her grup için raporlama kriterleri belirlenir ve tarama işlemi başlatılır yada daha sonraki bir zamanda başlamak üzere konfigüre edilir ( Kullanıcı ve grupların paylaşım yada NTFS hakları, registry hakları, Active Directory kullanıcı ve grup bilgileri ve daha çoğu).

  • Ajansız Tarama
  • Delta Permissions
  • Güçlü raporlama; Enterprise Security Reporter, 80 tane built-in rapor içerir. Report Builder ‘ ı ise sistem yöneticileri kendi raporlarını yaratmak için kullanırlar. Ayrıca SQL veritabanını destekleyen herhangi bir 3th party raporlama aracı da kullanılabilir.
  • Active Directory nitelik filtreleme; NTFS hakları ve grup üyeliği raporları hemen hemen tüm Active Directory nitelikleri kullanılarak filtrelenebilir. Böylece sistem yöneticileri amaçlarına en odaklı raporları yaratırlar

 

  • Şifre yaşı raporları; Enterprise Security Reporter artık, düzenli olarak değişmeyen kullanıcı hesap ve sistem hesap şifrelerini raporlayabiliyor.
  • Esnek Rapor Formatı; Raporlar, pdf, rtf, txt, tif ve html olarak export edilebilir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.