Postini Alternative
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Alternative

 

Arşivleme Önemlidir

Her iletme, her kurum, her kullanıcı arşivleme yapmalıdır, zorunludur.

“Federal Rules of Civil Procedure” (FRCP)’e göre, işletmelerin bütün Elektronik Depolanmış Verileri (Electronically Stored Information – ESI) için koruma görevi vardır. “FRCP’de yapılan değişikliklerde hukuki sorun ve davalarda kullanılabilecek potansiyel kanıtların korunması tanımlanır”. Bu ihtiyaç davaya katılma ihtimali olan işletmeler için pek çok özel durum oluşturur. İşletmelerin ihtiyaç duyduğu koruma görevi temelde eposta ve diğer bütün elektronik iletişimin korunması ile sağlanır. Bu sayede kolay ve hızlı olarak erişim, tarama, dava gereklerini sağlama ve yayınlama işlemleri yapılar. Aksi takdirde organizasyonunuz para cezaları, yaptırımlar ve benzer cezalarla karşı karşıya kalabilir.

Elektronik iletişimin arşivlenmesi ihtiyacını gerektiren bazı yönetmelikler şunlardır:

Finansal – FINRA, SEC ve FSA devlet kuralları
Devlet – The Freedom of Information Act, “Sunshine Laws” (eyaletlere göre değişir)
Eğitim – Family Education Rights and Privacy Act (FERPA)
Sağlık – HIPAA, HITECH
Diğer İşletmeler – Federal Rules of Civil Procedure (FRCP)

Mevzuata uygunluk ve dava dosyalarının hazırlanması dışında arşivleme için pek çok farklı sebep vardır:

  • İşletmenizi ve çalışanlarınızı korumak
  • İyi davranışların teşviki (çalışan iletişimlerinin arşivlendiğini ve takibinin yapıldığını bilirse onaylanmayan bir iletişime geçme olasılığı daha düşüktür)
  • İyi server performansını sürdürmek
  • Eski ve önemli içeriklere son kullanıcının erişimini sağlamak
  • İşletme verilerinin korunması

Retain Unified Archiving

Retain Unified Archiving maliyeti düşürmek, riskleri azaltmak ve sistem veya bulut içindeki karmaşıklığı yönetmek isteyen işletmeler için çoklu platformlarda birleşik mesaj arşivleme, e-Keşif ve yayınlama yapar.

Retain işletmenizde verilerin güvenli olarak saklanması için ihtiyaç duyduğunuz araçları sağlar. Bu sayede veri kaybı ve uyumluluk ihlali risklerini hafifletirsiniz.

Bu araçlar şunları içerir:

Policy Temelli Birleşik Arşivleme— Arşivlemek istediğiniz eposta, mobil ve sosyal mesajlaşma verilerinizi tanımlayabileceğiniz tam yapılandırılabilir policyler sağlar. Ek olarak Retain bütün arşivlenmiş verileriniz için bellek politikaları uygulayabilir.

eKeşif Düzenleyici Araması — Yöneticiler, kayıt yönetimi ve diğer yetkili kullanıcılar e-keşif yapabilirler ve dahili araçlarla dava dayanaklarını bulabilir, toplar, yazdırır, iletir, kaydeder, düzenler ve export etme gibi mevzuata ilişkin görevleri tamamlayabilirler.

Açık Kayıt Arama — Eposta, mobil ve sosyal medya mesajları için açık kayıt açık kayıt arama tekliflerine hazır olun.

Intelligent Threading — Mesajlar kendi orjinal içeriklerinde kolayca aranıp görüntülenebilir.

Tam Export İşlevselliği – Verileri PST, PDF veya bağımsız arşiv görüntüleyici formatlarında export edin. Alınan dosya tam indekslenmiş, arama yapılabilir ve hızlı tarama için içerik tablosu bulundurur.

Metin Düzeltme Kontrolü — Export edilen veri metni, kişisel bilgi veya diğer düzeltilmiş nesneler açık kayıt talebinin bir parçası olmayacak şekilde düzeltilir.

Dava Dayanakları — Retain, gelecekteki davalara katılma potansiyeli olan epostaları arşivlenmiş halde işaretleyerek dava tamamlanana kadar silinmekten ve benzeri işlemlerden koruyabilir.

Denetleme Takibi — Retain, arşiv içerisinde arama yapma yetkisi olan bütün yönetici ve kullanıcıların arama yapılabilir denetleme takibini oluşturur. Böylece bütün aktivitelerin bir kaydını tutarsınız.

Yapılandırılabilir İzinler — Kullanıcı veya yönetici onaylamak veya Retain sisteminin özellik ve işlevlerine ulaşmak için ayarlanan yetkilere bağlı olarak çalışan Access Control listesini kullanın.

 

Arşivlemek Kolaydır

Arşivleme karmaşık olmak zorunda değildir. Doğru araçları kullanarak bir arşiv oluşturmak ve kullanmak kolay olabilir. İşletmeler çoğu zaman solid bir arşivleme ortamı oluştururken nelerin önemli olduğunu bilmeden bir arşivleme çözümü seçerler. Doğru arşivleme çözümü ile veriler güvendedir ve kolay taranabilir. Yanlış çözüm ile veriler kaybolur ve her tehditte hukuki problemler oluşabilir.

GWAVA’nın yaptığı araştırmalar gösteriyor ki; bir arşivleme çözümü aranırken, etkin bir arşivleme çözümüne ulaşmak için yedi anahtar nitelikte özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerin birleşimi sizin ve kullanıcılarınızın hayatlarını kolaylaştırmak için ihtiyaç duydukları araçlara ulaşmasını sağlar.

Bir arşivleme çözümü aranırken şu özelliklerin çözümde bulunup bulunmadığını mutlaka sorun:

Merkezi Birleşik Arşivleme – Bütün eposta mesajlaşmaları, mobil ve sosyal elektronik iletişim, merkezi birleşik bir veri tabanında gerçek zamanlı olarak arşivleniyor mu? Bu arşiv yetkilendirilmiş kullanıcılar tarafından her yerden ulaşılabilir mi?

Intelligent Threading — Mesajlar kolayca taranıp orijinal içeriğiyle görüntülenebiliyor mu? Her gün kullandığım eposta sistemime benzer web erişimli bir arşiv görüntüleyici var mı?

Policy Tabanlı Birleşik Arşivleme — İşletmeme ait arşivleme politikalarına uygun, arşivlemek istediğim eposta, mobil ve sosyal mesajlaşma verilerini tanımlayan politikalar yapılandırabilir miyim? Ek olarak, bütün arşiv verilerim için bellek politikaları uygulayabilir miyim?

Yapılandırılabilir Özelleştirilebilir İzinler — Arşivleme sistemi içerisinde verdiğim görevlere göre, kullanıcı, yönetici, yasal denetçi ve diğer erişimlerin özellik ve işlevlerini yönetebilir miyim?

Kontrollü Yetkili Erişimi – Yöneticiler, kayıt işleri yetkilileri ve diğer yetkili kullanıcılar e-Keşif ve hukuki dayanakları belirleme, yazdırma, iletme, kaydetme, düzeltme ve PST veya PDF formatında export etme gibi günlük yönetsel görevleri gerçekleştirebilecekler mi?

Tam Export İşlevi — Verileri PST veya PDF formatında kolayca export edebilir miyim? Export edilmiş dosya tamamen indekslenmiş, taranabilir ve hızlı tarama için içerik tablosu bulunduruyor mu?

Metin Düzeltme Kontrolü — Herhangi bir yetkili kullanıcı veriyi kişisel bilgilerin açık kayıt talebinin bir parçası haline gelmediğinden emin olarak export edebilir ve düzeltebilir mi?

Retain Unified Archiving

Doğru araçlar ve uzman görüşü ile bir arşiv kolaylıkla oluşturulabilir ve kullanılabilir. Retain üstteki soruların ve daha pek çoğunun bütün cevaplarını içerir.

Retain arşivlemeyi nasıl sade ve kolay hale getiriyor:
Retain Unified Archiving maliyeti düşürmek, riskleri azaltmak ve sistem veya bulut içindeki karmaşıklığı yönetmek isteyen işletmeler için çoklu ortamlarda birleşik mesaj arşivleme, e-Keşif ve yayınlama sağlar. Eposta ve sosyal mesajlaşmanızı tek bir birleşik ortamda arşivler. Retain tekli veya karışık mesajlaşma platformu ortamlarınıza ek olarak sosyal mesajlaşma ve mobil iletişim verilerinizi merkezi bir noktada arşivler.

Bütün mesajlar tek bir Retain veri arşivinde güvenli olarak depolanır ve Retain web erişimli arşiv görüntüleyici ile kolayca erişilebilir.

Çoklu Platform Birleşik  Arşivleme — Eposta, sosyal medya ve mobil dahil bütün mesajlaşma verileri birleşik bir veri arşivinde arşivlenir. Bu sayede tek bir merkezi noktadan tarama, yayınlama ve e-Keşif gerçekleştirilebilir.

Karışık Ortam Toplu Arşivleme — Retain karışık mesajlaşma platformlarından oluşan ortamlarda eş zamanlı destek sağlar. Exchange, Office 365, Gmail, GroupWise, Mobile, Facebook ve Twitter arşivlerini hatasız olarak tek bir ara yüzden görebilirsiniz.

Web Erişimli Arşiv Görüntüleyici — Sadece Retain kullanımı kolay tarayıcı tabanlı bir ara yüz ve geleneksel arama araçları yanında görüntülemek ya da export etmek istediğiniz mesaj dizisini hızlıca bulmanızı sağlayan daha güçlü arama araçları sunar.

 

Arşivleme Zaman Tasarrufu Sağlar

Arşivleme değerli zaman ve kaynaklarınızı korur. Doğru araçlar ve uzman görüşüyle arşiv oluşturmak ve kullanmak sizin ve işletmenizin zamandan ve dolayısıyla paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bir arşivleme çözümü seçerken; her yerden erişim sağlayan her kullanıcının arama, e-Keşif, hukuki dayanakların sağlanması ve kayıp epostaların kurtarılması işlevlerini yapılabiliyor olması hayati önem taşır.

Şirketler ve işletmeler hangi anahtar elemanların mevcut veri tabanlarını riske soktuğunu bilmeden arşivleme çözümü seçmeleri durumunda bu yatırımları riske girer. Araştırmalarımız gösteriyor ki zaman ve paradan tasarruf etmek için sizin ve kullanıcıların ihtiyacı olan bütün araçlara sahip olduğundan emin olmak için bir arşivleme çözümünde farklı anahtar elemanlar bulunmaktadır.

Araştırmamıza göre GWAVA firmanın zamandan tasarruf etmesi için bir arşivleme çözümünde olması gereken 12 anahtar eleman tanımlamıştır.

Doğru arşivleme çözümünü ararken aşağıdaki işlevleri sorgulamanızı öneririz:

Hızlı Dağıtım – 30 dakika içerisinde dağıtım yapılabilir mi? Sistemim ne kadar hızlı çalışır hale gelir?

e-Keşif Düzenleyici Araması — Yöneticiler, kayıt yönetimi ve diğer yetkili kullanıcılar dahili araçlar ile e-keşif yapma ve dava dayanaklarını bulma, toplama, yazdırma, iletme, kaydetme, düzenleme ve export etme gibi mevzuata ilişkin görevleri tamamlayabilirler mi?

Açık Kayıt Araması — Eposta, Facebook, Twitter ve mobil mesajlaşmalar için açık kayıt talebim var ise, bu bilgiye kolayca merkezi tek bir noktadan her yerden erişim sağlayabilir miyim?

Metin Düzeltme Kontrolü — Herhangi bir yetkili kullanıcı veriyi kişisel bilgilerin açık kayıt talebinin bir parçası haline gelmediğinden emin olarak export edebilir ve düzeltebilir mi?

Dava Dayanakları — Herhangi bir yetkili kullanıcı gelecekteki davalara katılma potansiyeli olan epostaları arşivlenmiş halde işaretleyerek dava tamamlanana kadar silinmekten ve benzeri işlemlerden koruyabilir mi?

Denetleme Takibi — Çözüm, arşivde arama yapma izni olan yönetici ve kullanıcıların bütün aktivitelerinin kaydını tutmam için arama yapılabilir bir denetleme takibi oluşturur mu?

Merkezileştirilmiş Birleşik Arşivleme – Bütün eposta mesajlaşmaları, mobil ve sosyal elektronik iletişim, merkezi birleşik bir veri tabanında gerçek zamanlı olarak arşivleniyor mu? Bu arşiv yetkilendirilmiş kullanıcılar tarafından her yerden ulaşılabilir mi?

Intelligent Threading — Mesajlar kolayca taranıp orijinal içeriğiyle görüntülenebiliyor mu? Her gün kullandığım eposta sistemime benzer web erişimli bir arşiv görüntüleyici var mı?

Policy Tabanlı Birleşik Arşivleme— İşletmeme ait arşivleme politikalarına uygun, arşivlemek istediğim eposta, mobil ve sosyal mesajlaşma verilerini tanımlayan politikalar yapılandırabilir miyim? Ek olarak, bütün arşiv verilerim için bellek politikaları uygulayabilir miyim?

Yapılandırılabilir Özelleştirilebilir İzinler — Arşivleme sistemi içerisinde verdiğim görevlere göre, kullanıcı, yönetici, yasal denetçi ve diğer erişimlerin özellik ve işlevlerini yönetebilir miyim?

Kontrollü Yetkili Erişimi – Yöneticiler, kayıt işleri yetkilileri ve diğer yetkili kullanıcılar e-Keşif ve hukuki dayanakları belirleme, yazdırma, iletme, kaydetme, düzeltme ve PST veya PDF formatında export etme gibi günlük yönetsel görevleri gerçekleştirebilecekler mi?

Tam Export İşlevi — Verileri PST veya PDF formatında kolayca export edebilir miyim? Export edilmiş dosya tamamen indekslenmiş, taranabilir ve hızlı tarama için içerik tablosu bulunduruyor mu?

Retain Unified Archiving

Doğru araçlar ve uzman görüşü ile bir arşivi oluşturmak ve kullanmak kolaydır. Retain yukarıdakilerin tamamını ve daha pek çok özelliği kapsar.

Son Kullanıcı Mailbox Yönetimi —Retain Web Access Archive Viewer ile veriler hızlıca taranabilir ve geri yüklenebilir. Son kullanıcıya yönetici desteği olmadan arama, iletme, yazdırma, geri yükleme, erişim ve mesajları orijinal içeriğinde görme imkanı verir.

Hızlı ve Kolay Bilgi Çekme — Retain içinde birleşik Lucene® endeksleme motoru sunar ve Exalead® endeksleme motoru ile çalışır.

Arttırılmış Sistem Performansı — Retain mesajlaşma verilerini güvenle arşivleyerek mesajlaşma sisteminizin optimum performansla çalışmasını sağlar. Bu durum mesajlaşma serverınızdaki depo alanını en azda tutar.

Retain Unified Archiving hakkında detaylı bilgi için: www.GWAVA.com/Retain

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.