İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Forcepoint NGFW

Forcepoint NGFW cihazları verimlilik, kullanılabilirlik ve güvenlik için tasarlanan, geniş bir yelpazeye hitap edebilen yeni nesil güvenlik duvarıdır. Son teknoloji ile üretilen Forcepoint firewall VPN, IPS, anti-kaçak, şifreli denetim, SD-WAN ve hatta hedefli saldırılara yönelik kusursuz güvenlik önlemi sağlar.

Forcepoint'in merkezi yönetim konsolu ile en karışık yapılarda dahi kolay kurulum ve implementasyon sağlanabilir.

NSS Labs'ın Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW) genel güvenlik etkinliği hakkındaki en son raporunda, Forcepoint NGFW test edilen tüm 11 ürünün en yüksek derecesini elde etti. NSS Labs en son testleri, Forcepoint NGFW'nin kurumsal güvenlik ve düşük maliyetin önde gelen birleşimini sunduğunu kanıtlıyor.

Forcepoint firewall ‘ın vaka yanıt sürelerini düşüren ve uyumluluğu kolaylaştıran hızlı eyleme dönüştürülebilir öngörü motoru bulunmaktadır. IDC Research, Forcepoint'e geçiş yapan müşterilerin% 73 daha hızlı müdahale yanıt süreleri yaşadığını tespit etti.

Forcepoint Güvenlik Yönetim Merkezi (SMC), BT güvenlik yöneticilerinin veri merkezleri ve ağ sınırlarından şubelere ve Bulut'a kadar tüm kurumsal ağlarında neler olduğunu görmelerini ve anlamalarını sağlar. Gelişmiş görselleştirmeler, etkileşimli olarak verileri düzenler ve sunar; daha hızlı ve etkili bir iyileştirme için kolay anlaşılır kalıpları ve anomalileri keşfetmeyi kolaylaştırır.

 

forcepoint ngfw

Forcepoint NGFW Özellikleri

GELIŞMIŞ GÜVENLIK DUVARI TEHDİT KÜMELEME :

Forcepoint NGFW ‘in aşırı güvenilirlik ve şeffaf failover'e yaklaşımı sadece esneklik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda planlı servis pencerelerinin çok önemli işlemleri gerçekleştirmesini beklemek ihtiyacını ortadan kaldırır. Ağın performansını etkilemeden iş saatlerinde bir kümedeki düğümlere donanım değiştirmeleri ve yeni ağ ara birim kartlarını bile ekleyebilirsiniz.

SIFIR KAPALI KALMA POLITIKASI VE YAZILIM GÜNCELLEMELERI :

Forcepoint NGFW ile tanımlanan ilkeleri güncellemek için güvenlik duvarlarını çevrimdışı duruma getirmeye gerek yoktur. Bağlantınızı bozmadan güvenlik olaylarına hemen yanıt verin ve hatta hizmet pencerelerini beklemeden veya herhangi bir paketi düşürmeden sorunsuz bir şekilde bir kümedeki düğümlerde çalışan yazılımı yükseltin.

DISASTER MERKEZİ KONSOL :

Forcepoint NGFW Güvenlik Yönetim Merkezi (SMC) birden fazla sunucudan kullanılabilir, böylece birincil sunucu çevrimdışı olsa bile ağınızı yönetmeye ve olayları araştırmaya devam edebilirsiniz.

ŞUBE ILETIŞIMINI GÜVENLI VE VERIMLI KILAN GÜVENLI SD-WAN :

Forcepoint'in Multi-Link teknolojisi, rakipsiz güvenlik ağımızla birlikte, çoklu ISS geniş bant ve MPLS bağlantıları üzerinden merkezi SD-WAN kontrolü sağlar. Şubelerinizi ve uzak ofislerinizi her biri için en uygun yollarla güvenle bağlayabilirsiniz. Office 365 gibi SaaS uygulamalarına yönelik trafik, ucuz ticari bağlantılara göre doğrudan Cloud'a gönderilebilir; ofisler arası veriler dinamik VPN'lere yönlendirilebilir; Sesli ve hassas kurumsal uygulamalar, veri merkezlerinize özel hatları kullanabilir. Maliyetleri azaltın, performansı artırın ve güvenliği sağlayın – hepsi aynı anda.

YENI YERLERE HIZLI GENIŞLEME :

Şube veya uzak ofisleri dağıtın ve Forcepoint NGFW Güvenlik Yönetim Merkezi (SMC) ile dakikalar içinde değil, dakikalar içinde sanal özel ağlar (VPN'ler) kurun. SMC'nin sezgisel sürükle-bırak arayüzünü ve politikaları cihaz gruplarıyla ilişkilendirebilme yeteneğini kullanarak sadece birkaç tıklama ile farklı topolojiler (örneğin, hub-ve-konuştu, yıldız, tam ağ ağları) oluşturun.

forcepoint nedir

Forcepoint Firewall Özellikleri

GENIŞ DAHILI GÜVENLIK ÖZELLIKLERI Forcepoint NGFW :

Farklı ürünler için juggle yapmanıza, lisans atamanıza ya da idari işleri yerine getirmenize gerek kalmadan, çok çeşitli yerleşik güvenlik özelliklerine (VPN, IPS, şifreli denetim, güvenli SD-WAN ve kritik görev uygulama proxy'leri dahil) sahiptir. birden fazla yerde. Güvenlik cihazlarını, altyapınızın ömrünü uzatan farklı rollere dönüştürebilirsiniz.

ŞIFRELI TRAFIK KONTROLÜ – (KULLANICI GIZLILIĞINI KORUR) : 

Forcepoint NGFW ile, hem gelen hem de giden trafik için şifreli şanzımanlara hızlı geçişi acısız bir şekilde halledebilirsiniz. Hızlandırılmış şifre çözme, HTTPS ve diğer SSL / TLS tabanlı protokolleri HTTPS içinde (sanallaştırılmış veya bulut dağıtımlarında bile) belirli HTTP komutlarını veya URL segmentlerini inkar etmek veya bunlara izin vermek için etkili bir şekilde denetlemenizi sağlar ve SSH güvenlik proxy'si kritik görev için gelişmiş kontrol sağlar. uygulamalar. Ek olarak, Akıllı Politikalar, ortaya çıkan gizlilik yasalarına ve iç uygulamalara uymayı kolaylaştırır: kullanıcılar bankaları, sigorta şirketleri veya diğer hassas sitelerle iletişim kurdukça kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin (PII) açığa çıkarılmasını önler.

SEKTÖR LIDERI IPS ILE DAHA IYI IHLAL ÖNLEME :

Tüm Forcepoint NGFW'leri, ek lisanslar veya uygulamak için ayrı araçlar gerektirmeyen yerleşik IPS yetenekleri aracılığıyla güçlü anti-saldırı önleme politikaları uygular. Forcepoint NGFW'nin IPS yetenekleri NSS Labs TAVSİYE EDİLDİ (2016 Yeni Nesil Saldırı Önleme Sistemi testi) ve NSS Labs'ın 2017 NGFW Testinde son zamanlarda kusursuz skorlar elde etti ve kötü amaçlı pozitif olmayan kötü amaçlı yazılım ve kaçırmaların% 100'ünü bloke etti.

BOTNET INFILTRASYONUNUN AZALTILMIŞ RISKI :

Forcepoint NGFW, potansiyel botnet komut ve kontrol iletişimini tanımlamak için bağlantılar içindeki trafik kalıplarını incelemek için çeşitli teknikler kullanır. Bilinen botnet'lerin parmak izleri ve mesaj uzunluk dizisi analizleri (şifreli trafik için bile) ağınıza sızma teşebbüslerini ortaya çıkarır, böylece saldırganları ayak basmadan önce engelleyebilirsiniz.

KIMLIK AVI VE KÖTÜ AMAÇLI WEB YÜKLEMELERINE KARŞI DINAMIK KORUMA :

Forcepoint NGFW, web erişim politikalarının uyumluluk için uygulanmasını ve phishing sitelerine (kötü amaçlı veya istenmeyen içeriklerin yanı sıra) erişimini engellemeyi kolaylaştıran dinamik URL filtrelemesi sağlar. Forcepoint Threat Intelligence bulut hizmeti, kullanıcıların hangi sitelere erişmelerine izin verildiği konusunda dinamik kontrol sağlamak için doğrudan erişim ilkeleri içinde doğrudan kullanılabilecek geniş ve sürekli güncellenen bir URL kategorisi sunar.

YAZILIM TANIMLI AĞLARDA SANALLAŞTIRILMIŞ KORUMA (SDN) :

Forcepoint NGFW sanallaştırılmış veri merkezlerinde ve bulutta çalışır, fiziksel cihazlarda bulunan merkezi olarak yönetilen aynı güvenliği sağlar. Bu, sanallaştırılmış uygulamalarınızı, veritabanlarınızı ve hizmet altyapınızı, ofislerde ve şube konumlarında kullandığınız aynı tür politikalar ve görünürlüklerle mikrodatalamanıza olanak tanır.