İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Trend Micro Hosted Email Security

Trend Micro Hosted Email Security zararlı ve spam e-postaları, kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı teşebbüslerini ve ileri seviye siber saldırıları yerel ağınıza ulaşmadan önce yok etmek için devamlı anlık koruma sağlayan ve bakım gerektirmeyen bulut tabanlı email güvenlik çözümüdür. Hosted email security Microsoft Exchange, Microsoft Office 365, Google Apps ve benzeri mail sunucular ve şirket içi e-posta çözümleri için koruma sağlar.

Anti spam konusundaki en iyi çözümlerden biri olan hosted email security mail filtreleme tarafında önemli özelliklere sahiptir. Günlük hayatta artan rekabet koşulları nedeni ile firmalar tarafından gönderilen reklam mesajlarından tutun kötü amaçlı olarak gönderilen mail ‘lere kadar tamamının önüne geçebilirsiniz.

Hedefli saldırılara karşı istismar tespiti ve sanal bölüm yaratmayı kullanarak büyük hedefli mail ataklarını önlemek için bulut tabanlı tehdit analizi kullanmaktadır.

Mail Güvenliği Nedir?

Mail güvenliği, kurum ya da şirketlerde kimlik avı ve dosya şifreleme gibi neticeler doğuran zararlı yazılımların mail yolu ile aktif network'e ulaşmasını engellemeye çalışarak güvenli mail alış verişi sağlamak anlamına gelir. Günümüzde en sık yaşanan problemlerin başında fidye yazılımları gelmektedir.

Fidye yazılımlarının hemen hemen tamamı mail yolu ile sisteme gelmektedir. Bu zararlı yazılımın herhangi bir filtrelemeye uğramaksızın, şirket personellerine ulaşması yerel ağda ciddi bir tehlike arz etmektedir. Bir bilgisayarın ransomware virüsüne maruz kalması durumunda tüm dosyalar şifrelenebilir ve çok ciddi bir külfete sebep olabilir. Hosted email security fidye yazılımlarına karşı oldukça başarılıdır.

trend micro eposta guvenligi

Trend Micro Hosted Email Security Özellikleri

 • Zararlı mail ‘leri ve hedefe yönelik saldırıları durdurur
 • Kaynak tüketiminde ve bant genişliğin de yardımcı olur
 • İstenmeyen e-posta ve kimlik avı saldırılarını durdurma konusunda 1 numaralı ürün seçilmiş ve Opus One tarafından yapılan bağımsız karşılaştırma testlerinde en yüksek yakalama oranlarını elde etmiştir
 • %0,0003'ten daha az hatalı eleme oranı ve sıfır e-posta tabanlı virüs ile istenmeyen postaları %99 oranında engeller
 • Organizasyonları kimlik avı ve gelişmiş hedefe yönelik saldırılara karşı korur
 • Zamandan tasarruf sağlar
 • İşinizle ilgili konulara odaklanabileceğiniz zaman yaratmanıza yardımcı olur
 • Tüm güncellemeler, yamalar ve yeni onarımlar 7 gün 24 saat boyunca sürekli olarak Trend Micro uzmanları tarafından gerçekleştirildiği için herhangi bir bakım işlemi yapılmasına gerek yoktur
 • İsteğe bağlı olarak istenmeyen postaları karantinaya alma işleminin BT personeli yerine son kullanıcılar tarafından gerçekleştirmesine olanak sağlar
 • Gelişmiş teknoloji e-postalara gömülen URL'leri tarar ve kötü amaçlı sitelere giden URL'leri engeller.
 • Bilinen ve sıfırıncı gün saldırılarına ek olarak anormallikleri saptamak ve incelemek üzere statik ve sezgisel mantığı kullanarak PDF, MS Office ve diğer belgelerdeki gelişmiş kötü amaçlı yazılımları saptar
 • Spam filtreleme olanağı tanır

trend micro hosted email security

 

Trend Micro Hosted Email Security Avantajları

 • Trend Micro Hosted Email Security, gelişmiş ddos saldırılarına karşı koruma, web itibarı, yeni saptama motorları ve bulut tabanlı tehdit analizi ile hedefe yönelik saldırılara karşı koruma sağlar; ihlal algılama ve kum havuzu etkisini kullanarak yüksek oranda hedefe yönelik e-posta saldırılarını engeller. Hosted Email Security'nin hedefe yönelik saldırıları nasıl önlediğini öğrenin.
 • Bulut tabanlı yönetim paneli bakım yükünü azaltır. Hosted Email Security, Trend Micro ‘nun dünya çapındaki güvenlik uzmanları ekibi tarafından 7 gün 24 saat sürekli güncellenmektedir. Müşteri anketlerine göre, e-postalarınızın güvenlik bakımına harcadığınız süreyi %50'ye varan oranda azaltabilecek "bakım gerektirmeyen" bir çözümdür.
 • Her zaman %1 ‘lik bir hata payı bırakan Hosted Email Security, uygulamanın çalışma süresini %100 olacak şekilde garantisini vermektedir. Elbette hiçbir zaman %100 koruma garantisi verememesine karşın %100 ‘lük bir çalışma süresini taahhüt etmekteler.
 • Kritik verilerin korunmasını son kullanıcı inisiyatifine bırakmak çok da doğru olmayacaktır. Trend Micro'nun ilke tabanlı şifrelemesi ile uyumluluk gereksinimlerini otomatik bir şekilde karşılayabilir ve gizli bilgileri koruyabilirsiniz.

Trend Micro Hosted Email Security Sistem Gereksinimleri

Bulut tabanlı bir çözüm olması nedeni ile lokal bir sunucu ihtiyacı bulunmamaktadır. Şirketinize ait Hosted Email Security yönetim konsolunuza erişmek için sadece internet erişimine sahip kişisel bir bilgisayara ve JavaScript'i destekleyen bir tarayıcıya ihtiyacınız vardır.

Desteklenen tarayıcılar arasında Microsoft Internet Explorer 7.0 ya da sonraki sürümleri ve Mozilla Firefox 2.2 ya da sonraki sürümleri yer almaktadır.

Hosted Email Security çözümünü kullanmaya başlamak için, ortamda mevcut bir İnternet ağ geçidi veya çalışma grubu SMTP bağlantısı ve MX posta barındırma kaydını yeniden yönlendirmek için gerekli olan DNS posta ulaştırma kaydına erişim olması gerekir.