İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Exchange Server Auditing with Netwrix Auditor

Pek çok organizasyon için Microsoft Exchange kendi ortamlarında çalışan en kritik öneme sahip uygulamadır. E-posta sistemindeki bir saatlik aksaklık milyonlarca dolarlık zarara, verimliliğin düşmesine ve hatta işletmenin saygınlığını yitirmesine sebep olabilir. Exchange ortamında yapılandırma ayarları için yapılan denetim değişiklikleri güvenilir e-posta operasyonları, güvenlik ve uyumluluk operasyonları için son derece önemlidir.

Exchange serverlar, posta kutuları, veri depoları, izinler ve tüm diğer tip nesneler yetkili veya yetkisiz kişilerce yapılmış değişikliklerin tespiti için rutin olarak izlenmelidir ve tam yeterlilikte bir denetleme yolu uyumluluk ve güvenlik vakası inceleme amacıyla yürütülmelidir.

Netwrix Microsoft Exchange denetleme çözümü tüm Exchange server yapılandırma ve izinlerinde yapılan değişiklikleri izler. Ürün oluşturulmuş, silinmiş ve değiştirilmiş tüm nesne ve ayarları gösteren raporlar yayınlar. Dört temel soru cevaplandırılmıştır: Ne değişti? Nasıl değişti? Kim yaptı? Ne zaman değiştirildi? Netwrix'in MS Exchange server denetleme çözümü kimin diğer kullanıcıların posta kutularına erişim sağladığını denetler ve kimin hangi posta kutusuna ulaştığını, posta kutusunda nelerin bulunduğunu ve ne yapıldığını raporlar.

This feature is available in the Netwrix Auditor solutions for: Exchange

Netwrix Auditing Platform Mimarisi

Gücünü AuditAssurance™ technology teknolojisinden alan Netwrix Auditor yapılandırma ayarlarında, oluşturulan ve silinen posta kutularında, veri depolarında, Exchange serverlarda, bağlantılarda, protokol parametrelerinde, depolama gruplarında ve daha pek çok nesne üzerinde ve izinlerde yapılan değişiklikleri izler.

Dönüştürme olayları bütün değiştirilen ayarlar için "önceki" ve "sonraki" değerleri açıklar. Örneğin, yeniden adlandırılan posta kutusunun önceki adı veya değiştirilmeden önce posta kutusunun kotası ne kadardı. Netwrix Exchange denetleme çözümü aynı zamanda posta kutusu erişimi denetleme yetileri de sağlar. Kimin diğer kullanıcılara posta kutularına erişim sağladığını tespit eder ve çalışanların posta kutularındaki özel verilerin korunmasına yardımcı olur.

Özellikler ve Faydalar

Faydalar

Kim Ne Zaman Neyi Nerde Değiştirdi Görün

Exchange serverlarda yapılan değişikliklerin en detaylı seviyede denetlenmesi için değişikliğin kim tarafından ne zaman ve nerede yapıldığının bilgisine sahip olunmalıdır.

Standartlara Uygunluğun Sürekli Hale Getirilmesi

Exchnange mesaj altyapınıza uygulanan tüm değişiklikler denetleyiciniz için raporlar oluşturabilmeniz için arşivlenerek yıllar boyunca saklanabilir.

Maliyetten Tasarruf

Güvenlik ve düzenlemelere uyum ihtiyacını karşılarken Exchange değişikliklerini denetler ve pek çok rakibinize oranla lisanslama, uyumluluk ve eğitim maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar.

Ölçeklenebilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Netwrix Microsoft Exchange denetleme çözümü değişiklik ihtiyaçlarınıza kolayca adapte olur. Kanıtlanmış yaklaşımımıza göre çok büyük ortamlarda dahi ölçeklenebilirlik mümkündür. Netwrix Auditor'ün ara yüzü ve kontrolleri maksimum verim alınacak şekilde tasarlanmıştır.

Özellikler

İşletme Genelinde Şeffaflık

Audit Exchange serverları detaylı adli araştırmalar için tüm Exchange altyapısı içerisinde değişikliklerin kim tarafından ne zaman ve nerede yapıldığını gösteren tam bir şeffaflığa sahiptir.

Kesintisiz Araç Tabanlı veya Aracısız Veri Toplama

Opsiyonel olarak kesintisiz hafif araçlarla herhangi bir problem yaşamadan network sıkıştırılabilir. Aracı ile veya aracısız hiçbir ürünün işlevselliği geniş yerleşim esnekliğini kısıtlamaz.

MS Sistem Merkezini de İçeren Üçüncül SIEM Entegrasyonu

Mevcut SIEM teknolojinize yaptığınız yatırımı koruyun ve önemli MS Exchange değişikliklerinde kural ve alarmları ayarlamak için MS SCOM'u geliştirin.

Güçlü Depolama Seçenekleri

İki katmanlı depolama yaklaşımı denetleme verilerinizi 7 yıla kadar güvenle saklamanızı sağlar ve dahası istenen herhangi bir zaman aralığı için Exchange denetim raporları almanıza izin verir.

Önceki ve Sonraki Değerler

Tüm günlük aktiviteleri gösteren bir tablo oluşturur. Pek çok veri kaynağını ve IT altyapısı içerisindeki Exchange serverları incelemek zorunda kalmadan, yapılan her değişiklik için hem eski hem de yeni değerleri gösteren Exchange denetleme raporları sunar.

Gelişmiş Raporlama

SQL Server Raporlama Hizmetleri (SSRS) zengin export ve üyelik kabiliyetleri ile istenildiğinde web tabanlı raporlama sağlamak için geliştirilmiştir.

Abonelik Kabiliyetleri ile Ön Tanımlı ve Özelleştirilmiş Raporlama

Gerçek ihtiyaçları karşılayan yaklaşık 30 ön tanımlı ve en üstün yöntemli uygulama ile hızlı ve kesin sonuçlara ulaşın. İhtiyaçlarınız doğrultusunda mevcut raporlar kişiye özel hale getirilebilir veya yenileri oluşturulabilir.

Sahipsiz Posta Kutularına Erişimin Denetlenmesi ve Raporlanması

Sahipsiz posta kutularına erişimi denetleme kabiliyetleri ile kimlerin diğerlerinin posta kutularına erişim sağladığını görebilir ve böylece çok önemli şirket bilgilerinin sızmasını önleyebilirsiniz.

Freeware

Netwrix Change Notifier for Exchange özellik kısıtlamalı ücretsiz yazılımdır ve kullanım süresinde bir kısıtlama yoktur. Netwrix Auditor for Exchange ise değerlendirme yapılabilmesi için 20 gün süreli ücretsiz deneme imkanı olan özellik kısıtlamasız tam sürüm bir Exchange Server denetleme yazılımıdır.

Özellik

Netwrix Change Notifier for Exchange (Ücretsiz)

Netwrix Auditor
for Exchange
(Ücretsiz Demo)

İsimler, önceki ve son değerleri içeren ayarlar seviyesinde yapılan Exchange değişikliklerinin raporları

Var

Var

Nesne güvenlik değişikliklerinin raporları

Kısıtlamalı

Tam detaylı

Her değişiklik için Kim, Ne zaman, Nerede bilgileri

Yok

Var

Filtreleme, gruplandırma ve sınıflandırma ile SQL Raporlama Servileri temelinde gelişmiş raporlar

Yok

Var

PDF Rapor örneği indir

SOX, HIPAA, GLBA ve FISMA uyumluluğu olan ön tanımlı raporlar

Yok

Var

Kişiye özel rapor

Yok

Var

Uzun süreli denetim arşivleme ve raporlama

Yok

Herhangi bir zaman     aralığında

Sahipsiz posta kutusu erişiminin denetlenmesi

Yok

Var

Microsoft System Center Operations Manager (SCOM) Entegrasyonu

Yok

Denetim verilerini özelleştirme işlemleri (kurallar, alarmlar, vb) için SCOM'a ileten entegre SCOM Management Pack for Netwrix Auditor

Active Directory şifre sıfırlama raporları

Yok

Var

Tüm temel platformlar için pek çok ön tanımı sıra dışı rapor ile entegre ileri raporlama

Yok

Var

Her biri kendi özel ayarları olan çoklu domainler için tek araçla yükleme

Yok

Var

Ayarların yönetimi ve merkezi yapılandırma sağlayan, tüm Netwrix ürünleriyle entegre ara yüz

Yok

Var

Teknik Destek

Destek Forumu

Bütün seçenekler

Lisanslama

Ücretsiz

Her geçerli AD hesabı için Fiyatlandırma veya Fiyatiste

 

Ücretsiz İndir

Ücretsiz Demo