İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Sophos Endpoint Protection

Sophos endpoint protection, son kullanıcı ve uç nokta güvenliğine farklı bir bakış açısı getirerek sektördeki yerini liderler konumuna yükseltti. Sophos daha önce yapılan ya da gelecekte yapılacak dijital saldırılarda kullanılan metotları ve davranışları tanıyıp, engelleyerek işletmenizdeki cihazları güvende tutar.

Sophos Endpoint Protection, malware ‘leri, truva atlarını, kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı saldırılarını yakalayabilmek ve engellemek için imza kütüphane geçmişlerine bağlı kalmaksızın güvenlik sağlar. Sıfır gün ataklarını dahi benzer yöntemler ile rahatlıkla engelleyebilmektedir.

Bu durum sektörde birçok firmanın başına gelen anti virüs yazılımının güncelleme almaması halinde virüse maruz kalması durumunun da önüne geçmektedir. İşletmeler de çeşitli nedenlerle kullanıcılar güncellemesiz kalabiliyor. Bunun önüne geçebilen ender teknolojilerden biri Sophos Endpoint Protection da mevcut.

Sophos ürünleri avtest, gartner ve çeşitli birçok bağımsız kuruluş tarafından defalarca ödüllendirilmiş ve tavsiye edilmiştir. Önceleri firewall ürünleri ile nam salan sophos, son dönemde uç nokta güvenliği ile ilgili de önemli ölçüde teknolojik aşama kaydetmiş durumda.

Sophos Endpoint Protection, tehdit olarak algıladığı kötü amaçlı yazılımları sezgisel analiz teknolojisi ile analiz ederek, uç noktaların güvenliğini sağlar. Yerel ağda olsun ya da olmasın tüm kullanıcılar her an merkezi ilkelere bağlı olarak çalıştığından tehditlere karşı daima güvenilir kalmaktadırlar.

Sophos Endpoint Protection Özellikleri

  • Trafik Tespiti : İşletmenizdeki tüm HTTP ve HTTPS trafiğini önceden analiz eder ve şüpheli trafiği izler.  Tehdit olarak algıladığı anda trafiği durdurur.
  • Web Erişim Kontrolü : İşletmede bulunan personelin, tehdit ya da gereksiz erişimlerini kontrol etmenize olanak tanır.
  • Uygulama Denetimi : Kullanılan uygulamaların denetimini sağlayabilir.
  • Cihaz Denetimi : İşletmede kullanılan ya da kullanılabilecek taşınabilir cihazların ( Usb, harici disk, Dvd) denetlenmesini sağlar.
  • Veri Sızıntısı Engelleme (DLP) : Merkezi olarak tanımlanan ilkeleri kullanarak veri kaybını engelleme.
  • Merkezi ve Kullanıcı Dostu Yönetim Konsolu
  • Firewall ile otomatik senkronizasyon
  • Third party uç nokta güvenlik ürünlerinin kontrolü
  • Esnek Lisanslama

Sophos Anti Virüs Nedir 

Sophos anti virüs, kullanılan işletim sistemlerinin üstünde engelleme, analiz ve yanıt teknolojisi ekleyerek uç noktadaki iş istasyonlarınızı güvenli hale getiren teknolojidir. Sophos anti virüs, Windows ve MacOS işletim sistemlerini desteklemektedir. Bu, exploit teknolojisi kullanılan kaynakları hafifletme, CryptoGuard anti-ransomware, anti-malware, web güvenliği, kötü niyetli trafik algılama ve derin sistem temizleme ekler.

Sophos Endpoint Protection Standard

Endpoint protection standard, merkezi yönetim konsolunun işletmelerin kendi bünyelerinde tuttuğu ilk pakettir. Uygulama kontrolü, web denetimi, canlı koruma gibi birçok özelliği kapsar.

Sophos Endpoint Protection Advanced

Endpoint Protection Advanced, trafik denetleme, DLP ve yama yönetimi gibi ek özellikleri olan Sophos'un uç nokta denetimindeki en gelişmiş lisanslama modellerinden biridir.

Sophos Central Endpoint Standard

Merkezi yönetim konsolunun, sophos veri merkezlerinde tutularak kullanıldığı sophos uç nokta güvenliği lisanslama yöntemidir. İşletmelerin, uç nokta güvenliği için kaynak ayırmak istememesi gibi durumlarda en sık tercih ettiği lisanslama yöntemidir.

Sophos Central Endpoint Advanced

Central endpoint advanced tıpkı standard pakette olduğu gibi sophos cloud sunucularından yönetilir. Daha gelişmiş özellikleri bulundurması ile birlikte en önemli özelliği heartbeat teknolojisi.

 

Sophos-endpoint-protection

Sophos Endpoint Protection Sistem Gereksinimleri

Onpremise :

Sophos-sistem-gereksinimleri

Cloud :

sophos-bulut-sistem-gereksinimleri