HizmetlerimizKurumlar, şirketler ve hatta devletler siber güvenliklerini en üst düzeye ulaştırabilmek amacı ile idari yapılanmalar, teknik tedbirler ve hukuki altyapılar hazırlamaktadır. Siber olayların ehemmiyeti ülke olarak 2010 yılında tartışılır duruma gelmiş ve 20 Ekim 2012 yılında da Bakanlar Kurulu kararı olarak “Ulusal Siber Güvenlik Çalışmalarının Yürütülmesi ve Koordinasyonuna İlişkin Karar”, ismi ile resmi gazete de yayımlanmıştır.

SOC

SOC Hizmeti

Hizmet olarak güvenlik operasyonları merkezi (SOC), mevcut güvenlik ekiplerindeki boşlukları doldurmaya yardımcı olacak sınıfının en iyisi SOC çözümlerini ve yeteneklerini içeren, yönetilen tehdit algılama ve müdahaleye yönelik bulut tabanlı bir abonelik modelidir.

Geleneksel bir şirket içi SOC gibi SOCaaS, internet trafiği, kurumsal ağlar, masaüstü bilgisayarlar, sunucular, uç nokta cihazları, veritabanları, uygulamalar, bulut altyapısı, güvenlik duvarları dahil olmak üzere saldırı yüzeyinizin 7/24 izlenmesini, tehdit tespitini, önlenmesini ve analizini içerir. Siber tehditler arasında fidye yazılımı,hizmet reddi (DoS),dağıtılmış hizmet reddi (DDoS), kötü amaçlı yazılım, e-dolandırıcılık, smishing, içeriden tehditler, kimlik bilgileri hırsızlığı, zero day atakları gibi bir çok tehdit türü bulunmaktadır.

Hizmet İçeriği:

 • 7/24 Log izleme
 • Korelasyon Yönetimi
 • Tehdit tespiti
 • Tehdit istihbaratı
 • Günlük olay yönetimi
 • Olay araştırması
 • Olay yanıtı raporlama

Neden SOC?

Hizmet Olarak SOC'nin avantajları şunlardır:

 • Nitelikli güvenlik profesyonellerine erişim: BT güvenlik profesyonellerine büyük talep var; yakın zamanda yayınlanan bir ISC raporu, BT güvenlik pozisyonlarının, onları dolduracak yetenek sayısından yaklaşık 3,4 milyon daha fazla olduğunu öne sürüyor. SOCaaS sizi şirket içinde bulunması zor profesyonelleri cezbetme, işe alma ve işe alma zorluklarından ve masraflarından kurtarır. SOCaaS sağlayıcıları, ekiplerine vasıflı uzmanlar yerleştirme konusunda tüm sorumluluğu üstlenir.
 • Gelişmiş güvenlik olgunluğu: Etkili bir siber güvenlik programı oluşturmak zaman ve deneyim gerektirir. Hizmet Olarak SOC satıcıları, daha sonra ağlarınızı korumak için uygulanabilecek kurumsal bilgi ve çalışma süreçlerini geliştirmenin temelini zaten oluşturmuştur. SOCaaS, BT güvenliği olgunluğuna giden kanıtlanmış bir kısayoldur.
 • Güncel araçlar ve bilgiler: Siber güvenlik ortamı statik olmaktan çok uzaktır; teknolojiler, tehditler ve düzenlemeler her zaman ilerlemektedir ve SOCaaS sağlayıcıları bu ilerlemenin en ileri noktasındadır. Etkili bir Hizmet Olarak SOC ekibi tarafından sunulan araçlar ve uzmanlık, hem etkili savunma sağlama hem de mevzuat uyumluluğunu sağlama açısından her zaman günceldir.
 • Şirket içi ekiplerin üzerindeki baskının azalması: İş gücünüzü oluşturan insanlar ve onların zamanları değerlidir. SOCaaS çözümleri şirket içi BT personelini SOC görevlerini yönetme sorumluluklarından kurtarır. Bu onların çabalarını işinizi büyütmede önemli rol oynayacak stratejik girişimlere odaklamalarına olanak tanır.
 • Sınırsız ölçeklenebilirlik: İşletmeniz büyüdükçe SOC çözümünüzün de onunla birlikte büyümesi gerekecektir. Hizmet Olarak SOC satıcıları, ihtiyaçların nasıl geliştiğine bakılmaksızın ihtiyaçlarınızı karşılamak için ölçeği büyütüp küçültebilecek kaynaklara ve altyapıya sahiptir.
 • Daha düşük maliyetler: Araçlardan eğitime, lisanslara ve ötesine kadar, SOC'nin şirket içinde dağıtılması ve sürdürülmesiyle ilgili birçok masraf vardır. SOCaaS sağlayıcıları bu masrafları tüm müşteri tabanlarına dağıtarak bireysel müşterilerinin toplamda daha az ödeme yapmasını sağlıyor.