İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Windows Server Auditing with Netwrix Auditor

Windows Server denetimi ve yapılandırma değişikliklerinin raporlanması

Netwrix Windows Server denetleme yazılımı şunları izler ve raporlar:  server yapılandırmasında KİM tarafından NE değişiklikler NE ZAMAN ve NEREDE yapıldı, donanım değişiklikleri, kurulan ve kaldırılan yazılımlar, servisler, Windows Registry keyler, DNS yapılandırmaları ve kaynak kayıtları, planlanmış görevler, …

Windows Server yapılandırma gözetimini kolaylaştıran bu ölçeklendirilebilir, uygun maliyetli, kolay kurulum ve kullanımlı çözüm sayesinde işletmeler bütün Windows temelli sistemler üzerindeki IT altyapı yönetimlerini güçlendirirler. Netwrix Windows Server denetleme yazılımı işletme genelinde çoklu siteler ve Active Directory ormanlarını da içeren server yapılandırma değişikliklerini izler. Netwrix'in özel AuditIntelligence™ teknolojisi IT yöneticileri ve güvenlik denetlemeleri için denetleme verilerini temiz ve anlaşılır raporlar haline getirir.

Netwrix Auditor şu faydaları sağlar:

  • Mevcut IT altyapısının değişiklik denetimi: Ürün, bütün Windows temelli sistemlerin denetimini birleşik bir ara yüz aracılığıyla yapar.
  • Windows serverların yapılandırılmasındaki tüm değişiklikleri izler (donanım cihazları, sürücüler, Windows Registry ayarları, yüklenen ve kaldırılan yazılımlar, servisler, network ayarları, lokal kullanıcı ve gruplar, …). bunun yanında yeni sürümler DNS konfigürasyonları ve kaynak kayıtlarında yapılan değişikliklerin izlenmesini de destekler.
  • Ürün denetleme verilerini insanın anlayacağı dile çevirerek raporlar ve KİM, NE, NEREDE; NE ZAMAN sorularının yapılan her bir değişik için eski ve yeni değerlerle cevaplandırır.
  • Rapor üyelikler sayesinde raporlar hedef kişiye özel filtrelemelerle, istenen ulaştırma formatında ve istenen zamanlarda otomatik olarak iletilir.
  • Drill-through Genel Değerlendirme Raporu tablo formatında önemli istatistiklere ulaşmaya imkan sağlar. Bu genel değerlendirme raporlarında detaylı bilgiye erişim için linkler yer alır.
  • Hedef ortamdaki denetim ayarlarının otomatik yapılandırılması ve basit şekilde yüklenmesi, kilit önemdeki sistemlerin her hangi bir gecikme yaşanmadan denetlenmesini sağlar.
  • Uyum sürekliliği: Ürün geniş bir çeşitlilikte işletme güvenliği, uyumluluk ve denetim gereklerini destekler (SOX, HIPAA, FISMA, PCI, …).

Özellikler ve Faydalar

Netwrix Auditor kimin hangi server değişikliklerini yaptığını, değişikliğin ne zaman ve nerede yapıldığını, sürücüler, servisler, kayıt ayarları, donanım, DNS, yazılım kurulumları, lokal kullanıcılar ve grup değişiklikleri ve diğer değişiklikleri de içeren şekilde tüm Windows serverlar üzerinde otomatik server konfigürasyon denetimlerini yapar. Organizasyonunuz Netwrix Auditor ile server konfigürasyon denetimlerinden nasıl faydalar sağlar bakın:

Server Konfigürasyon Değişikliklerinin Günlük Gözetimi

İstikrarlı ve güvenli bir ortam sağlamak için Server konfigürasyon denetimi sahip olunması zorunlu bir araçtır. Aktivitelerin günlük olarak gözetiminin ihtiyaç duyduğunuz tüm detayları size verdiğini göreceksiniz.

Merkezi Denetim İzleme

Hayati öneme sahip IT altyapınız içerisinde değişiklikler sürekli yer alır. Denetim verilerini toplanmasını merkezileştirmenin istikrarı nasıl arttırdığını ve network yönetimini nasıl kolaylaştırdığını görün.

Total Şeffaflık

Netwrix Auditor tüm server konfigürasyonlarında tam bir şeffaflık sunar. Tam şeffaflığın server konfigürasyon denetimini nasıl kolaylaştırdığını görün.

Maliyetten Tasarruf

İhtiyaca göre yapılandırılmış bir sunucu konfigürasyonu denetimi aracı kullanarak lisanslama, bakım ve eğitim maliyetlerinden alternatif çözüm yollarıyla binlerce lira tasarruf sağlayın.

Ölçeklenebilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Server konfigürasyon denetimi sıklıkla değişen ihtiyaç ve ortamlara uyum sağlamalıdır. Yapılan yüksek hacimli değişiklikler hızlı uygulama ve yapılandırmalar gerektirir.

Kim, Ne, Ne Zaman, Nerede Değiştirdiğinin Tespiti

Ortam üzerinde tam kontrol sağlamak için her zaman hangi değişikliğin kim tarafından ve nerede yapıldığı bilinmelidir.

Konfigürasyon Değişiklikleri için Önceki ve Sonraki Veriler

Yapılan aktiviteleri günlük olarak resmedin. Ortaya çıkan problemleri geri alarak çözmek için değişiklikten önceki ve sonraki detayları kullanın.

Kullanıcı Oturum Açma Denetimi

Kullanıcı oturum açma bilgileri güvenlik ve uyum hususları konusunda önemlidir. Her türlü oturum açma olayında şeffaf olunduğunda ve önemli bilgilerin toplayıp arşivlendiğine emin olun.

AuditAssurance™ ve AuditIntelligence™ Teknolojileri

Hiçbir server konfigürasyon değişikliğini kaçırmadığınıza emin olun. Verimli server konfigürasyon denetim araçları sadece önemli bilgileri toplar ve kullanışlı, işe yarar raporlar üretir.

Uzun Süreli Arşivleme

Çift katmanlı depolama yaklaşımı denetleme verilerini 7 yıla kadar güvenle saklar. Dahası uzun vadede konfigürasyon değişiklikleri geçmişini gösteren özel raporlar oluşturulmasına imkan verir.

Tam Windows Server Gözetimi

Windows serverlar kullanıcılarına yüksek erişilebilirlik ve performans sağlamak için çok sayıda konfigürasyon ayarı gerektirir.

Freeware

Netwrix Change Notifier for Windows Server özellik kısıtlamalı ücretsiz yazılımdır ve kullanım süresinde bir kısıtlama yoktur. Netwrix Auditor for Windows Server ise değerlendirme yapılabilmesi için 20 gün süreli ücretsiz deneme imkanı olan özellik kısıtlamasız tam sürüm bir SQL Server denetleme yazılımıdır.

Özellikler

Netwrix Change Notifier for Windows Server (Ücretsiz)

Netwrix Auditor
for Windows Server
(Ücretsiz Demo)

Her değişiklik için NE ve NEREDE alanları

Var

Var

Her değişiklik için KİM ve NE ZAMAN alanları

Yok

Var

Her değişiklik için önceki ve sonraki değerler

Var

Var

Son 24 saatte yapılan değişiklikleri gösteren Günlük Değişiklik Özeti e-postası

Var

Var

Filtreleme, gruplama ve sınıflandırma ile SSRS temelli Raporlar

Yok

Var

Kullanıcıya özel raporlar

Yok

Var

Lokal kullanıcı ve grup değişikliklerinin gözetimi

Yok

Var

Windows Registry değişikliklerinin gözetimi

Yok

Var

DNS Server konfigürasyonu ve kaynak kayıtlarının gözetimi

Yok

Var

SMTP doğrulama ve SSL

Yok

Var

Hedef bilgisayarlarda otomatik denetim yapılandırması

Yok

Var

Rapor üyelikleri

Yok

Var

Denetleme verilerinin uzun süreli arşivlenmesi

Sadece 2 gün için : bugün ve dün

Herhangi bir zaman aralığında

Her biri kendi özel ayarları olan çoklu Yönetim Nesneleri için tek araçla yükleme

Yok

Var

Ayarların yönetimi ve merkezi yapılandırma sağlayan, tüm Netwrix ürünleriyle entegre ara yüz

Yok

Var

Raporları doğrudan Netwrix Management Console üzerinden inceleme

Yok

Var

Teknik destek

Destek Forumu

Bütün seçenekler

Lisanslama

10 servera kadar ücretsiz

Lisanslama bilgisi veya Fiyat iste

 

Ücretsiz İndir

Ücretsiz Demo