İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

EMC Storage Auditing with Netwrix Auditor

EMC storage auditing, EMC depolama uygulamaları kullanan işletmeler için veri koruma, dahili kontrollerin yürütülmesi ve dış yönetmeliklere uyumun sağlanması konularında kritik önem taşır. EMC gözetimi ve dosya, klasör ve izinlerde yapılan değişikliklerin denetimi güvenliği arttırmada ve uyumun devamlılığında size yardımcı olur. Netwrix Auditor EMC CIFS denetimi uygular ve geleneksel denetleme programlarının karmaşıklığından ve zaman kaybından kurtularak bütün olay ve değişiklikleri görüntülemenizi sağlar.

Gücünü AuditAssurance™ teknolojisinden alan Netwrix'in EMC depolama gözetimi çözümü, her dosya, klasör veya izin değişikliği, başarılı veya başarısız erişim girişimleri ve gerçekleştirilemeyen değişiklikleri toplar. Bu süreçte AuditIntelligence™ teknolojisi toplanan karmaşık ve kapsamlı denetleme verilerini iç ve dış yöneticilerin kullanabileceği yalın ve anlaşılır raporlara dönüştürür. Aşağıdaki EMC depolama araçları için raporlarda kim, ne, ne zaman ve nerede sorularının cevapları, her değişikliğin önceki ve sonraki değeriyle birlikte gösterilir:

 • VNX
 • VNXe
 • Celerra

Bu özellik Netwrix Auditor çözümlerindendir: File Servers

Netwrix'in EMC gözetimi yazılımı Windows file serverları ve diğer depolama aygıtlarını da destekler. Bu kapsamlı tekil çözümü işletme genelinde farklı platformlarda hassas ve güvenilir denetimlerde de kullanabilirsiniz. Bütün file serverlarınızı denetlemek, güvenliği arttırmak, yönetmeliklere uygunluğu sürdürmek ve duraklamaların önüne geçmek için Netwrix Auditor'u mutlaka indirip deneyin.

Özellikler ve faydalar

Netwrix EMC depolaması raporlama çözümü tam olarak tüm EMC VNX/VNXe/Celerra araçlarında dosya, klasör veya izin değişikliğinin ve başarılı veya başarısız erişim teşebbüsünün kim tarafından, ne zaman ve nerede yapıldığını izlerler ve anlaşılır raporlar oluşturur. İşletmenizin EMC storage reporting with Netwrix Auditor'dan nasıl faydalanacağını görün:

Faydalar

Günlük EMC Dosya, Klasör Depolama ve İzin Değişikliklerini Görün

EMC depolama araçları, Windows genelinde dosya, klasör, izin değişikliklerini ve erişim girişimlerini içeren değişikliklerini günlük olarak otomatik ve detaylı şekilde denetler.

EMC Depolama Verilerini Emniyete Alın ve Sistem Duraklamalarını Önleyin

Dosya denetimi özellikle gizli dosyalarla çalışan işletmelerde hayati önem taşır. Dosyaları yetkisiz erişimlerden ve zararlı olabilecek değişikliklerden korumak günlük iş yükünün büyük kısmını oluşturur.

Yönetmeliklere Uyumu Sürdürün

Uygunluk düzenlemelerini karşılamak için değiştirilmiş veya erişilmiş bir dosya, klasör veya izninin kopyasını sürdürür, yönetim ve denetleme için aktiviteyi gösteren bir rapor oluşturur.

Tam Şeffaflık

Netwrix EMC depolama raporlama çözümü tüm NAS araçları ve dosyalama kaynakları üzerinde denetimi kolaylaştırmak amacıyla ham denetleme verilerini kullanıcı dostu raporlara çevirerek tam şeffaflık sunar.

Maliyetten Tasarruf

Denetleme ihtiyaçlarınızın geniş ölçüde karşılayan kapsamlı ve güçlü tek bir çözüm kullanarak pek çok rakibinize oranla lisanslama, uyumluluk ve eğitim maliyetlerinden binlerce lira tasarruf etmenizi sağlar.

Ölçeklenebilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Netwrix EMC depolama raporlama aracı değişen ihtiyaçlara kolayca uyum sağlar. Kullanıcı ara yüzü ve uygulama kontrolleri maksimum verim ve kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır.

Özellikler

Değişiklikler için "Önce" ve "Sonra" Detayları

Günlük aktiviteler hakkında tam bir tablo çizer. Raporlar her değişiklik için önceki ve sonraki değerleri IT altyapısında minimum eforla gösterir.

Windows ve NetApp Filer için Ek Destek

Dosya, klasör ve izin değişiklikleri verilerin nereye depolandığı önem taşımadan kaydedilir ve kolaylıkla raporlanır. Netwrix Auditor'de Windows sistemleri (DFS paylaşımları dahil) ve NetApp desteği vardır.

AuditIntelligence™ Teknolojisi

Netwrix EMC depolama denetim çözümü, denetleme ve yönetim ihtiyaçlarınızı AuditIntelligence™ teknolojimizi kullanarak farklı formatlarda da yayınlayabileceğiniz basit ve kesin web tabanlı yalın ve anlaşılır raporlar ile karşılar.

Uzun Dönem Arşivleme

Çift kademeli depolama yaklaşımı ile denetleme verilerini 7 yıla kadar saklar. Dahası bu verileri kullanarak her ihtiyaca yönelik özel raporlar oluşturmanıza izin verir.

Dosya Entegrasyon Kontrolleri

NAS'de depolanan veriler üzerindeki riski en aza indirir ve dosya entegrasyon gözetimi gerektiren Section 11.5 of PCI DSS gibi kurallara uyumun sürdürülmesini sağlar.

Lisanslama

Lisanslama kısmı SQL ile aynı, kes yapıştır!..

Karşılaştırma formu/RFP

Competitive Comparison/RFP Template

Tedarikçiler tarafından oluşturulan karşılaştırma tabloları hiçbir zaman gerçeği yansıtmaz ve hızla gelişen teknoloji dolayısıyla çoğu zaman güncel değildirler. Diğer rakip tedarikçilerin aksine Netwrix kıyaslama tabloları yayınlamaz. Bunun yerine size uygun bir şablon sunuyoruz: RFP (Request for Proposal) template.

RFP template (kıyaslama şablonu) tüm önemli teknolojik ihtiyaçları içerir ve farklı tedarikçilerin aynı amaca ulaşıp ulaşamadıklarını anlamanızda size yardımcı olur. Bu formu diğer tedarikçilere gönderip boşlukları doldurmalarını isteyebilirsiniz. Böylece ihtiyaçlarınız karşılayan ürünü tespit etmiş olursunuz.

Download RFP Template

Sistem Gereksinimleri

Donanım

İşlemci:

 • Minimum: Intel veya AMD 32 bit, 2GHz
 • Önerilen: Intel Core 2 Duo 2x 64 bit, 3GHz

Hafıza:

 • Minimum: 512MB RAM
 • Önerilen: 2GB RAM

Disk:

 • Minimum: Ürünü yüklemek için 50MB disk alanı. File serverlarınızın içerdiği dosya sayısına göre daha fazla alan gerekmektedir. Günlük dosya sayısı başına en az 15 byte kabul edip ihtiyacı hesaplayabilirsiniz.
 • Önerilen: 20GB boş alan

Yazılım

İşletim Sistemi:

 • Windows XP SP3 veya üstü

Ortam:

 • Desteklenen file server konfigürasyonları:
  • Microsoft Windows 2000 veya üstü
  • NetApp Filer (*)
  • EMC VNX/VNXe/Celerra (*)

(*) sadece CIFS paylaşımlarını destekler

Desteklenen Microsoft SQL Server sürümleri (sadece Raporlar ve Subscriptions özellikleri için gereklidir):

Not: Microsoft SQL Server ürün kurulum paketine dahil değildir, ürünle gönderilen Reports Configuration sihirbazı vasıtasıyla veya manuel olarak yüklenmelidir. Farklı SQL Server sürümlerindeki veri tabanı boyutunun dikkate alınması ve seçimlerinizi görüntülenen ortamın boyutuna göre yapmanız tavsiye edilir.

Diğer gerekli sistem öğeleri:

 • .NET Framework 2.03.0 veya 3.5
 • ASP.Net 2.0
 • Internet Information Services (IIS) 5.1 veya üstü (IIS 7.0 or later requires IIS 6 Management Compatibility – tüm sistem öğeleri)
 • Microsoft Internet Explorer 7.0 veya üstü