İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Netwrix Password Manager

Netwrix Password Manager ile son kullanıcılar destek masası personelinden yardım almadan parolalarını kendileri yönetebilirler ve hesap kilitlenmeleri gibi durumları kolayca çözebilirler. Bu sayede işletmeler mevzuata uygunluk ihtiyaçlarını ve kimlik yönetimi problemlerini gidermek için Active Directory ortamlarında güçlü parola politikalarını yürütebilirler.

Parola yönetimi pek çok işletmede destek masasının iş yükünün çoğunu oluşturan ve en sık karşılaşılan IT destek ihtiyacıdır. Parola kompleksliği ve kullanım süresi politikası sık sık unutulan parolalara ve bundan kaynaklı hesap kitlenmelerine sebep olup ortalama yönetimsel iş yükünü arttırır.

Netwrix Password Manager kullanıcıların unutulan parolaları sıfırlaması, hesap kitlenmelerinde sorun giderme ve hesapların tekrar açılması için kullandıkları standart Windows logon prosedürüyle entegre web tabanlı bir self servis araçtır.

Ürün kullanıcı kimlik doğrulaması için soru-cevap temelli bir güvenlik sistemi kullanır. İlk olarak kullanıcılar kendilerine birer profil oluşturup kaydolurlar. Profil doğrulandıktan sonra kullanıcı profilinden cevapları sağlayarak parola ve hesap bilgilerini kolayca yönetebilir. Tüm hesap işlemleri mevzuata uygundur ve süreçte parola yönetim aktivitelerinin gözetimiyle ilgilenen IT personelinin kolay erişimi sağlanır (Rapor örneğini indir). Netwrix Password Manager domain hesaplarındaki kullanım kolaylığı ve uygunlukla SalesForce.com ve Google Apps parola sıfırlamalarını da destekler.

Bu parola yönetim çözümünün disconnected networklerde nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? Netwrix Password Manager roaming users durumunu eksiksizce destekler.