İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Netwrix Active Directory Object Restore Wizard

Netwrix Active Directory Object Restore Wizard

Silinen nesnelerin kurtarılması, hatalı değişiklikler, grup üyeliklerine ve diğer Active Directory bilgilerine yapılan yetkisiz değişiklikler zor, hataya yapmaya elverişli ve bazen imkansız olabilir. Birinin yanlışlıkla bir kullanıcıyı veya mevcut bir OU'yu atması bütün Cuma gecenize veya hafta sonunuza mal olabilir. Tabi ki AD mimarisi, içerilen nesne türlerini, tombstoneları ve Active Directory nesnelerinin kurtarılmasını da öğrenmiş olmanız gerekmektedir. Yine de belirli öznitelikleri (grup üyelikleri, ana dizin, izin verilmiş/engellenmiş durum, vb.) %100 kurtaramayabilirsiniz. Pek çok durumda geleneksel ve üçüncü parti Active Directory yedekleme ve kurtarma araçları yetkisiz kurtarma ve DC duruş süresi gerektirir ve her zaman nesne seviyesinde kurtarma yetenekleri bulunmaz (detaylı bilgi:  Summary: Limitations of Native Tools).

Netwrix Active Directory kurtarma çözümleri, Windows 2003 veya 2008 Active Directorylerde silinmiş ve değiştirilmiş nesnelerin bir domain konrolörünü yeniden yüklemeden kurtarılmasını sağlar. Bu Active Directory kurtarma aracı Active Directoryde standart tombstone yeteneklerinin ötesine geçer ve AD tombstoneda normalde korunandan daha fazla bilgi depolar. Bu nedenle diğer standart Microsoft Tombstone Reanimation ara yüzü tabanlı diğer araçlardan daha güvenilirdir. Dahası sadece tombstonelara  bağlı hiçbir AD yedekleme ve kurtarma aracı değiştirilmiş veya yanlış eklenmiş nesneleri geri alamaz.

Netwrix Auditing Platform Mimarisi

Bu özellik Netwrix Auditor çözümlerindendir:

Active Directory

Netwrix Auditor ile manuel olarak yetkisiz değişiklikleri izlemek veya rutin Active Directory kurtarması yapmak zorunda kalmayacaksınız. Sadece yapılan tim değişiklikler hakkında günlük raporlar alırsınız ve gerekirse sihirbazı çalıştırarak kurtarma yaparsınız. Özet raporlar nesne ve hatta öznitelik seviyesinde kurtarma yaparken size yardımcı olmak için hangi nesne ve özniteliğin değiştirildiğini, silindiğini veya AD'ye eklendiğini gösterir.