İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

SQL Server Auditing with Netwrix Auditor

Microsoft SQL Server pek çok organizasyonun işlerini yürütmek için güvendikleri kritik bir IT sistemidir. SQL Server farklı tiplerde nesne ve ayarları içeren karmaşık bir sistemdir. Günlük olarak değişebilen veri, server konfigürasyonları, güvenlik ayarları, veri tabanları ve tablolar değişikliklerin takibini zorlaştırır ve yönetim ortamının detaylı delegasyon kurallarının çoklu DBA ve operatörlerce yönetilmesini zorunlu kılar. Günümüzde önemli bir konu da bütün IT altyapılarını (özellikle kritik iş verilerini depolayan ve iş uygulamalarını destekleyen SQL veri tabanlarını) rekabete sokan resmi ve endüstriyel kuralların uyumudur.

AuditAssurance™ technology teknolojisinden beslenen Netwrix SQL Server auditing solution, SQL Server konfigürasyonları, veri tabanlarını, izinleri ve diğer nesneler üzerindeki değişiklikleri takip eder ve raporlar. Ürün SQL Server'da durumlar, veri tabanları, kullanıcılar, görevleri, giriş-çıkışları,  düzen değişiklikleri ve daha pek çok farklı nesne üzerinde yapılan değişiklikleri denetler.


Netwrix Auditing Platform Mimarisi

Netwrix Auditor şu durumlar için kullanılabilir:

  • SQL serverlar üzerinde ve veri tabanı seviyesinde gerçekleştirilen yönetimsel değişikliklerin takibi ve görüntülenmesi
  • Konfigürasyonlarını SQL veri tabanlarında tutan üçüncül uygulamalar da dahil olmak üzere veri tabanlarında depolanmış veriler üzerinde yapılan değişiklikleri kayıt seviyesinde denetleme
  • Sürekli denetleme ve raporlama sayesinde GLBA, SOX, HIPAA ve PCI gibi düzenleyici ve güvenlik ihtiyaçlarıyla uyumu sürdürmede yardımcı olma
  • Sunucu ve veri tabanını sistem dışı bırakabilecek yapılacak yetkisiz ve istenmeyen tüm değişikliklerin erken tespiti

 

Özellikler ve Faydalar

Netwrix SQL Server denetleme aracı SQL üzerindeki değişikliklerin organizasyon içinde tam olarak kim tarafından ne zaman ve nerede yapıldığını raporlar. Bu kapsamlı, uygun fiyatlı ve kolay kullanımlı yazılım sayesinde organizasyonlar mevzuata uygunluğu sürdürür, iç proseslere bağlı kalır, güvenliği sıkılaştırır, riskleri en aza indirger ve duraklamalardan kaçınmış olurlar. SQL Server denetleme aracının organizasyonunuza nasıl faydalar sağlayacağına bakın:

 

Faydalar

Günlük Yönetimsel Aktiviteleri Görüntüleme

Zorlu sistem kesintilerinden kaçınmak için SQL Server konfigürasyonları ve verilerinde yapılan tüm değişiklikler hakkında değişikliğin kimin tarafından ne zaman ve nereden yapıldığı da dahil detaylı bilgileri toplar

Uyumluluğu Sürdürme ve SQL Serverınızın Güvenliliğini Arttırma

Uyumluluk ve güvenlikten emin olmak için SQL üzerinde yapılan değişikliklerin günlük kaydı tutulmalıdır. Bunun için bütün aktiviteleri otomatik olarak kaydeden SQL Server denetleme aracına ihtiyacınız vardır.

SQL Server Değişikliklerinin Takibi ve Sistem Duraklamalarından Kaçınma

SQL Serverlar gün boyunca pek çok kez sistem erişimini tehlikeye sokan kullanıcı kaynaklı değişikliklere maruz kalır. Hangi değişikliklerin yapıldığını bildiren detaylı bir kayda sahip olunursa sistem duraklamaları ve kesintilerini önlenebilir.

Maliyetten Tasarruf

Denetleme ihtiyacının geniş bir alanına cevap veren kapsamlı ve güçlü tek bir çözümün kullanımı lisanslama, bakım ve eğitim masraflarından pek çok rakip arasında önemli ölçüde tasarruf edilebilir.

Yeniden Düzenlenebilirlik ve Kullanım Kolaylığı

Sürekli değişen ihtiyaçlara kolaylıkla adapte edilebilir. Kullanıcı ara yüzü ve uygulama kontrolleri maksimum esneklik ve kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır.

Özellikler

Neyin Nerde Ne Zaman ve Kim Tarafından Değiştirildiğini Tespit Eder

Değişikliği bütün detaylarıyla tespit eder. Tüm değişiklikler için kimin tarafından, ne zaman ve nerede (server ve terminal adı olarak) yapıldığı bilgilerini de içeren eksiksiz bir SQL Server denetimi oluşturur.

Her Değişiklik İçin Önceki ve Mevcut Değerleri Raporlar

Örneğin bir kullanıcının SQL Serverdaki rolü değiştirilirse denetleme raporunda hem eski hem de yeni görevi görülür.

Kayıt Seviyesinde SQL Veri Tabanı Denetleme

Kayıt seviyesinde veri tabanı değişikliklerini izler. Böylece güvenlik ve hassasiyeti ile uyumluluk gerekliliklerini sağlamak için verilerin önceki ve sonraki değerleri karşılaştırılabilir.

SQL Gelişmiş Raporlama Hizmetleri

SRS, IT yönetici ve denetleyicilerine yeni kişilere veya şirkete özel raporlama araçlarını öğrenme ihtiyacı olmadan çeşitli ihtiyaçlar için pek çok farklı formatta veya web tabanlı raporlar sunar.

Ön Tanımlı ve Özelleştirilmiş SQL Server Denetleme Raporları

Mevcut filtreleme, sınıflandırma ve gruplandırma özelliklerine uygun olarak tam bir set halinde ön tanımlı raporlar sunar. İhtiyaçları karşılayacak şekilde özelleştirilmiş raporlar kolayca oluşturulabilir.

Uzun Süreli SQL Server Denetleme İzi

İç ve dış denetçilerinizin talep etmesi halinde biriktirilmiş denetleme verilerinin hızlı sıkıştırılmış yığınından herhangi bir zaman periyoduna (örn. 2 veya 3 ay) ait geçmişe dönük raporlama yapılabilir.

İşletme Çapında Ölçeklenebilirlik

Netwrix SQL Server denetleme aracı, ortam değiştiğinde oluşan geniş kapsamlı bilgiyle başa çıkabilecek ölçeklenebilir, işletme çapında bir çözümdür.

Operatörsüz SQL Server Veri Toplama

Maksimum verim, güvenlik ve esnekliğe ulaşmak için operatör gerektirmeyen bir denetleme verisi toplama yöntemi kullanılmıştır.

Freeware

Netwrix Change Notifier for SQL Server özellik kısıtlamalı ücretsiz yazılımdır ve kullanım süresinde bir kısıtlama yoktur. Netwrix Auditor for SQL Server ise değerlendirme yapılabilmesi için 20 gün süreli ücretsiz deneme imkanı olan özellik kısıtlamasız tam sürüm bir SQL Server denetleme yazılımıdır.

Özellik

Netwrix Change Notifier for SQL Server   (Ücretsiz)

Netwrix Auditor
for SQL Server
(Ücretsiz Demo)

Değişiklik kim tarafından ne zaman yapıldı

Yok

Var

Veri tabanı değişikliklerini izleme

Sadece veri tabanı kullanıcıları, roller ve şemalar

Veri tabanındaki bütün değişiklikleri izler (tablolar, görünüşler, kayıtlı prosedürler, sütunlar, indeksler, vb. dahil)

Filtreleme, gruplama ve sınıflandırma ile SQL Raporlama Hizmetleri temelli gelişmiş raporlar

Yok

Var

Ön tanımlı raporlar

Son değişiklikleri içeren günlük raporlar

Çeşitli ön tanımlı raporlar

Özelleştirilmiş raporlar

Yok

Var

Geçmişe yönelik arşivleme ve raporlama

Sadece iki günlük: dün ve yarın

Herhangi bir zaman periyodunda

Her biri kendi özel ayarları olan çoklu server setleri için tek araçla yükleme

Yok

Var

Ayarların yönetimi ve merkezi yapılandırma sağlayan, tüm Netwrix ürünleriyle entegre ara yüz

Yok

Var

Tüm temel platformlar için pek çok ön tanımlı çığır açan raporu ile entegre gelişmiş raporlama

Yok

Var

Teknik destek

Destek Forumu

Bütün seçenekler

Lisanslama

5 SQL servera kadar ücretsiz

Lisanslama bilgisi veya Fiyat iste

 

Ücretsiz İndir

Ücretsiz Demo

Lisanslama

Netwrix Auditor nasıl satın alınır?

Netwrix Auditor çözümleri teknolojinin gerektirdiği özel denetleme ihtiyaçlarına göre satın alınır:

Netwrix Auditor for Active Directory

Netwrix Auditor for Exchange

Netwrix Auditor for File Servers

Netwrix Auditor for SharePoint

Netwrix Auditor for SQL Server

Netwrix Auditor for VMware

Netwrix Auditor for Windows Server

Netwrix Auditor'ün tüm denetleme özellikleri Netwrix All-In-One Suite parçaları olarak da satın alınabilir.

Netwrix Auditor nasıl lisanslanır?

Netwrix Auditor kalıcı veya abonelik modelinde lisanslanabilir. Her iki durumda da Netwrix Auditor AD kullanıcı sayısına bağlı olarak lisanslanır.

Ne gibi destek seçenekleri var?

Tüm yeni kalıcı lisans alımlarında 1 yıllık bakım anlaşmasıyla ücretsiz olarak verilir. Bu anlaşma satın alım tarihinde başlayıp ilk yıl için ürün güncellemelerini ve teknik desteği içerir. Abonelik lisans alımların da ise bakım anlaşması ücretsiz olarak verilir.

Kamu sektörü için farklı bir fiyatlandırma var mı?

Kamu, eğitim ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için özel fiyatlandırma yapılabilmektedir.  Sorular? butonuna tıklayarak satış temsilcisinden detaylı bilgi alabilirsiniz.