İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Fortimail

FortiMail Nedir?

FortiMailFortinet ürün ailesinin ileri düzeyde e-posta güvenliği sağlayan, veri kaybını önleyen, yasal düzenlemelere uyum sağlayabilmeyi kolaylaştıran ve esnek kurulum yetenekleri ile başarılı bir e-posta güvenliği çözümüdür.

FortiMail Özellikleri

Çok Katmanlı Spam Koruması: Günümüzde reklam e-postaları (spam) iş gücü kaybına neden olmakla beraber kurumunuzun muhasebe, satın alma veya yönetim birimlerine yapılan oltalama saldırıları (Phishing Attacks) maddi kayıplara ve itibar kayıplarına neden olabilmektedir. Aynı zamanda kurumunuzun gönderdiği toplu e-postalar alan adınızın kara listeye düşmesine sebep olabilir.

FortiMail, spam e-postalara karşı IP adresi, alan adı kontrollerini yaptıktan sonra gönderen adreslerin SPF, DMARC ve DKIM kurallarını kontrol eder. Ardından mesajın yapısını, dijital imzasını, belirlediğiniz içerikleri, görüntü analizi ile resim dosyalarını, içerdiği linkleri davranış analizi ile kontrol ederek spam türündeki e-postalara karşı %99.98' lik yüksek bir koruma sağlar.

Gelişmiş Antivirüs Koruması: E-posta yoluyla yayılan virüslü dosyalar ise sizlerin ve gönderdiğiniz kişi ve kurumların veri kaybına, sistemlerin durmasıyla maddi kayıplara sebep verebilirler. Kurumlarda e-posta hesaplarına erişim farklı cihazlardan ve platformlardan (internet sayfası, bilgisayar ve akıllı telefon uygulamaları vb.) sağlandığı için uç nokta antivirüs korumaları e-posta güvenliğini sağlamada yetersiz kalmaktadır. FortiMail kurumunuzun e-posta sunucusunun önüne konumlandırılarak, dışarıdan gelen istenmeyen e-postalar sunucunuza ulaşmadan önce durdurulmasını sağlar. Bilinen virüsleri temizleyebildiği gibi bilinmeyen veya çok biçimli virüsleri temizleyebilmek ve sıfır gün saldırılarını durdurabilmek için FortiSandbox hizmetiyle entegre çalışır. FortiSandbox hizmetinin yerel ve bulut çözümü bulunmaktadır.

Veri Sızıntısı Koruması (DLP): Kurumunuza ait önemli verileriniz e-posta yoluyla çalınıyor olabilir veya uymanız gereken yasal kurallar gereği çalışan ve müşterilerinizin kişisel verilerini korumakla yükümlü olabilirsiniz. FortiMail, sıradan DLP ürünleri gibi kelime ve sözlük bazlı koruma sağlayabildiği gibi dosya formatlarının değiştirilmesiyle dışarı çıkabilmesini önlemek amacıyla dosyaların parmak izini (fingerprint' ini) alarak hassas verilerinizin kaybını önler.

Kimlik Tabanlı Şifreleme (IBE): Gönderdiğiniz önemli e-postalarınız başka alıcılara isteğiniz dışında iletilebilir. Sadece gönderdiğiniz kişinin e-postayı okumasını isterseniz e-postanın şifrelendikten sonra anahtarın alıcıya ulaştırılması gerekmektedir. FortiMail e-posta şifreleme işlemini belirlediğiniz kullanıcılara veya alan adlarına otomatik olarak uygulayabilme özelliğine sahiptir.

FortiMail e-posta alıcıya ulaşmadan önce şifreler ardından isterseniz belirlediğiniz kullanıcı FortiMail' in web arayüzünde kimliğini doğrulayarak e-postaya ulaşabilir. İsterseniz de e-postanızı şifreleyerek bir web sayfası formatına dönüştürerek alıcıya ulaştırır ve şifresini kimliğini doğruladıktan sonra FortiMail' in web arayüzünden öğrenen kullanıcı e-postayı kendi bilgisayarında web sayfası formatında açabilir.

fortimail

FortiMail Avantajları

Çoklu Kurulum Seçenekleri Geçit Modu (Gateway modu): Mevcut e-posta ağ geçitleri için gelen ve giden proxy posta aktarım aracısı (MTA) hizmetleri sağlar. Basit bir DNS MX kaydı değişikliği, e-postayı antispam ve antivirüs taraması için FortiMail'e yönlendirir. FortiMail cihazı mesajları alır, virüs ve spam taraması yapar ve daha sonra teslimat için e-postayı hedef e-posta sunucusuna iletir.

Saydam Mod (Transparent Mode): E-posta sunucusu kurum içinde ise, FortiMail cihazının bir portuna e-posta sunucunun internet bağlantısının kablosu takılır. Diğer portuna da e-posta sunucusuna giden kablo bağlantısı yapılır. Her port, e-posta alan ve ileten bir proxy içerir. Her bir proxy, hedef IP adresi FortiMail cihazı olmasa bile SMTP oturumlarını kesebilir. FortiMail virüs ve spam taraması yapar, ardından teslimat için e-postayı hedef e-posta sunucusuna iletir. Bu, DNS MX kaydını değiştirme veya mevcut e-posta sunucusu ağ yapılandırmasını değiştirme gereksinimini ortadan kaldırır.

Sunucu Modu (Server Mode): FortiMail cihazı, güvenli POP3, IMAP ve WebMail erişimi için esnek destek de dahil olmak üzere, tam SMTP e-posta sunucusu işlevine sahip tek başına bir mesajlaşma sunucusu olarak işlev görür. FortiMail teslimattan önce e-postaları virüslere ve spamlara karşı tarar. Sunucu modunda olduğu gibi, harici MTA'lar FortiMail'e bağlanır ve korumalı bir sunucu olarak çalışmasını sağlar.

Çoklu Platform Desteği: FortiMail fiziksel cihaz, sanal makine, AWS ve Microsoft Azure servisi, Office365 ve Google G-Suite hizmeti olarak ta konumlandırılabilir. Kullanıcı Dostu Arayüz FortiMail arayüzü, kurumunuz e-posta güvenliği yapılandırmalarını devreye almanızı ve kontrolünü kolaylaştırır.