İş OrtaklarımızDijital güvenliğinize yönelik tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümlerimizle size destek oluyoruz.

Kaspersky Mobile Security

Kaspersky mobile security, bilgisayar korsanları tarafından en sık hedef alınan mobile cihazlarının güvenliğini sağlar. Bilgisayar korsanları, özellikle mobil cihazları hedefleyen, gün geçtikçe artan sayıda tehdit üretmekteler.

2012 – 2014 yılları arasındaki mobile cihaz saldırıları, 2014 – 2016 yılı arasındaki saldırıların neredeyse yarısı. Bankacılık uygulamaları, kişisel bilgiler, şirket yazılımlarındaki mobile uygulamaların sayısı arttıkça mobile cihazlara olan saldırılarda aynı oranda artmaya başladı.

Android ya da ios işletim sistemleri ne kadar güvenli üretilirse üretilsin bu saldırıların önüne geçememekte. Nitekim tam bu noktada ekstra güvenlik ihtiyacı doğuyor. Kaspersky mobile security bu ihtiyaca yönelik üretilmiş bir yazılım. Doğrudan saldırı olmasa dahi telefonları bilgisayarlara bağlamak bile bilgisayardaki olası bir virüsü telefona çekmeye sebebiyet verebiliyor.

kaspersky mobile security

Şirket personellerinin şahsi mobil cihazların da, hem kişisel uygulamalarını ve hem de kurumsal verileri aynı noktadan kontrol etmesi, çeşitli güvenlik ihlallerinin olasılığını büyük ölçüde arttırıyor.

Mobile cihazların korunması sadece dijital saldırı yolu ile değil kullanıcının cihazı çaldırması gibi durumlar için de gerekli bir konu. Kaspersky mobile security, Android, iOS ve Windows Phone cihazlarının güvenliğine ve merkezi olarak yönetilmesini sağlar.

Cloud (Bulut) teknolojisi ile ve Kaspersky Security Network ‘ü içeren çok katmanlı koruma sayesinde mobil cihazları ( akıllı telefon, tablet vb. ) en son siber saldırı ve tehditlere karşı korur.

Örneğin; Trojanlar, kimlik avı saldırıları şifreleme yazılımları. Kaspersky Mobile Security çözümü; Android, iOS, Blackberry, Windows Phone cihazları gibi neredeyse tüm cihazlar genelinde güvenlik politikaları ve ayarlar uygulamanıza da yardımcı olur.

Kaspersky Mobile Security Özellikleri

  • Çok katmanlı Anti – Malware
  • Merkezi Yönetim
  • Uygulama Kontrolü
  • Anti Phishing – Anti Spam
  • Hırsızlık vukuatları önlemi
  • Web Kontrol
  • Cihaz Gruplama
  • Otomatik algılama ve Raporlama

kaspersky mobile